Dlaczego warto zainwestować w czarne mydło?

Dbanie o higienę osobistą jest jedną z podstawowych rzeczy w życiu każdego z nas – pozwala nie tylko utrzymać nasze ciało w dobrej kondycji, ale też cieszyć się zdrowiem. Nie wspominając już o walorach estetycznych, zauważalnych zwłaszcza przez osoby obracające się w naszym otoczeniu. Podstawowym sposobem na dbanie o nią jest stosowanie różnego rodzaju kosmetyków, zazwyczaj kupowanych w pobliskich drogeriach. Mydło jest zdecydowanie najczęstszym zakupem osób dbających o higienę – ci, którzy dodatkowo nieco bardziej znają się na rzeczy kupują lepszy jego rodzaj. Chodzi o tak zwane czarne mydło, znane również jako Savon Noir.

Czym jest Savon Noir?

Czarne mydło wzięło się z Maroka – kraju zlokalizowanego w Afryce Północno-Zachodniej, słynącego z wysoko rozwiniętej medycyny naturalnej, która rozwijana jest od setek lat. Samo w sobie wytwarzane jest w bardzo tradycyjny sposób, a głównymi jego składnikami są czarne oliwki oraz olej oliwny, które słyną ze swoich właściwości pielęgnacyjnych. Z nich zresztą wziął się sam czarny kolor mydła, tak dla niego charakterystyczny. Produkt ten zazwyczaj nie ma jednak “tradycyjnej” dla krajów europejskich stałej formy kostki, a zazwyczaj jest dystrybuowany w postaci pasty.

Czarne mydło można stosować zarówno dokładnie tak, jak to zwyczajnie, wcierając i zmywając je od razu, aczkolwiek kobiety lubią używać go jako składnik maseczki oczyszczająco-peelingującej, albo swojego rodzaju masy do oczyszczania twarzy.

Zalety korzystania z tegoż mydła

Czarne mydło powstało z w pełni naturalnych składników, w związku z czym nie powoduje żadnych podrażnień i jest polecane do stosowania nawet do najbardziej wrażliwej i delikatnej skóry. W związku z tym często jest używane do kąpieli niemowląt i dzieci. Dzięki wysokiej zawartości witaminy E doskonale wpływa na redukcję zmarszczek – nie wysusza skóry, zamiast tego dokładnie ją oczyszczając. Co ciekawe, delikatnie złuszcza martwy naskórek, a w konsekwencji stymuluje regenerację skóry. Jest też zbawienne w walce z trądzikiem, pozwalając przeciwdziałać jego powstawaniu, ale też zwalczać jego negatywne skutki widoczne na skórze.

Podsumowanie

Czarne mydło jest doskonałą alternatywą dla jednego z najpopularniejszych środków do dbania o higienę osobistą. Możemy mieć co do niego absolutną pewność – nie tylko z uwagi na fakt, że jest polecane przez dermatologów, ale przede wszystkim ze względu na to, że po prostu bardzo dobrze sprawdza się w “akcji”, a jego skład jest całkowicie naturalny przy jednoczesnym zachowaniu stosunkowo niskiej ceny. Warto więc rozważyć jego zakup i chociażby spróbować – być może sprawdzi się i stanie się naszym codziennym środkiem do dbania o higienę osobistą?

Background obraz autorstwa valeria_aksakova - www.freepik.com